Connect with us

Беласица ги претстави засилувањата и тренерот Ѓоре Јовановски (ФОТО)

Нов тренер е Ѓоре Јовановски, а во струмичкиот прволигаш Беласица засега пристигнаа шест засилувања. Оливер Пеев и Бенјамин Демир со мотото „купувајте македонски производи“ и двојно повеќе странски засилувања, од Инџија од соседна Србија.

Српските засилувања се Александар Вулиќ на голманската позиција, дефанзивецот Страхиња Шево, фудбалерот за врска Давор Аврамовиќ и напаѓачот Миленко Мијатовиќ.

Фото: www.drnka.mk
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови