Connect with us

Барселона се откажа од Мората

Барселона последните денови се обидуваше да го договори трансферот на Алваро Мората со Атлетико Мадрид, но на крајот од оваа зделка нема да има ништо. Според „Мундо Депортиво“, каталонците се откажале од Мората бидејќи не успеале да се договорат со „јорганџиите“.


Конкретно, не успеаја да се договорат со Атлетико за висината на обештетувањето, мадридскиот клуб бара 40 милиони евра, колку што има и Јувентус во клаузулата за потенцијален откуп зна лето.

Каталонците не успеаја да се договорат ниту со Јувентус, бидејќи Масимилијано Алегри сака да ги има на располагање сите офанзивни играчи по повредата на Федерико Киеза.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови