Connect with us

Барди се приклучи на подготовките на Леванте (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Енис Барди од денеска се приклучи на подготовките на шпанскиот прволигаш Леванте. Тој поради настапот со Македонија на Европското првенство доби малку подолг одмор од останатите фудбалери.

Леванте на социјалните мрежи му посака „добредојде“ на македонскиот ас.

Advertisement

Facebook

Тимови