Connect with us

Баерн Минхен ќе му плати 12 милиони евра отштета на Томас Тухел

Германскиот првак Баерн Минхен на лето ќе му плати отштета од 12 милиони евра на тренерот Томас Тухел за да го раскине договорот, пренесува „Билд“. Според изворот, клубот ќе мора да ја исплати платата што му следува за календарската година.


Тухел летово ќе ја напушти функцијата. Одлуката за разделба дојде по меѓусебен договор.

По 26 кола во Бундес-лигата, Баерн Минхен е на второто место со 10 бода помалку од лидерот Баер Леверкузен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови