Connect with us

Баер Леверкузен го прегази Мајнц и е на врвот во Бундес-лигата (ВИДЕО)

Баер Леверкузен продолжува со одлични игри во Бундес-лигата. Тимот на Чаби Алонсо го победи Мајнц на гости со 0-3 и се искачи на врвот на табелата.

Ван ден Берг си постигна автогол за водство на Баер Леверкузен, а потоа погодија Грималдо и Хофман.

Волфсбург го победи Ајнтрахт Франкфурт со 2-0, со двата гола на Јонас Винд. Хајденхајм славеше против Унион Берлин со 1-0, а Штутгарт на гости го победи Келн со 0-2.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови