Connect with us

Атанаскоски од Македонија ЃП прави трансфер во Шахтјор Караганди

Македонија ЃП успеа да продаде уште еден фудбалер во странство. Левиот бек Давид Атанасковски денеска против Силекс го одигра последниот натпревар во дресот на „лавовите“. Тој ќе ја продолжи кариерата во казахстанскиот прволигаш Шахтјор Караганди.

Атанасковски во минатото настапуваше за Тетекс, Хоризонт Турново и за Академија Пандев, а блесна во полн сјај во дресот на Македонија ЃП и успеа да направи интернационален трансфер.

Advertisement

Facebook

Тимови