Connect with us

Аргентинците во финалето на Копа Америка (ВИДЕО)

Светскиот првак Аргентина се пласира во финалето на Копа Америка откако ја совлада Канада со 2-0 во полуфиналната пресметка. Аргентинците за првпат по 31 година ќе влезат во финале како бранители на трофејот.

Хулијан Алварез во 22.минута го отвгори резултатот со прецизен удар, а на почетокот на вториот дел Лионел Меси зголеми на 2-0.

Во финалето Аргентина ќе го очекува победникот од вториот полуфинален дуел меѓу Колумбија и Уругвај.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови