Connect with us

Академија Пандев со убедлив триумф против ЦСКА Софија

Македонскиот прволигаш Академија Пандев оствари убедлив триумф (4-0) над ЦСКА Софија на денешниот пријателски натпревар во Анталија. Струмичани беа ефикасни и заслужено стигнаа до победата.

Стрелци за Академија Пандев на овој меч беа Пандев, Бакар, Ивановски и Георгиев.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови