Connect with us

Захариевски: Струга оди по вистинскиот пат, ремито со Шкендија најреален епилог

Струга Трим Лум може да жали што испушти победа против лидерот Шкендија, со оглед дека имаше водство во најголемиот тек од натпреварот, но тренерот Срѓан Захариевски е задоволен од изданието на тимот. Вели дека стружани одиграле одличен меч и дека ремито е најреален епилог.  

„Предизвик е да се игра против тим каков што има Шкендија. Ние не само што париравме добро, туку долго време имавме и водство. Тоа покажува дека добро работиме и дека одиме по вистинскиот пат. Мислам дека за македонски услови ова беше одличен натпревар и според прикажаното ремито е најреален исход“, изјави Срѓан Захариевски.

Во 14.коло од Првата лига кое е закажано веќе в среда, Струга Трим Лум му гостува на Борец во Велес.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови