Connect with us

Захариевски: Сите актери заслужија една голема НУЛА

Струга Трим Лум ретко губи на домашен терен, но вчера бодовите од теренот крај езерото ги зеде Пелистер и ги однесе во Битола. Со голот на Иван Пејаковиќ во 92.минута, битолчани славеа триумф.

Тренерот на стружани Срѓан Захариевски вели сите актери на теренот заслужиле голема нула.   

“Можам да кажам дека времето за натпревар помина, но во ниеден случај не можеме да кажеме дека беше натпревар, бидејќи сите актери што учествувавме заслуживме една голема НУЛА. И не случајно макфудбалот е на ова ниво”, изјави Срѓан Захариевски.

Струга Трим Лум во следното коло му гостува на Вардар во Скопје.

Advertisement

Facebook

Тимови