Connect with us

Захариевски: Беше тежок дуел против Македонија ЃП, ремито е најреално

Струга Трим Лум со реми (1-1) против Македонија ЃП на домашен терен го отвори пролетниот дел од првенството. Марјан Алтипармаковски успеа да спаси бод во 85.минута, откако гостите поведоа преку Личина на стартот на вториот дел од мечот. 

Тренерот Срѓан Захариевски вели дека ремито е најреален епилог според случувањата на теренот.
   
„Еден многу тежок и тврд натпревар, каде бодовите беа императив и за двете екипи. Не беше добар натпревар за око, но сепак одигравме еден многу динамичен натпревар, со многу борба, картони, и во еден таков тврд натпревар поделбата на бодовите беше реален епилог“, изјави шефот на стручниот штаб на Струга Трим Лум. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови