Втора лига Исток: Слога Виница даде осум гола, Беласица славеше против Каменица Саса

Лидерот Слога Виница оствари неверојатна победа од 8-0 против Локомотива Градско и го чува врвот во Втората лига Исток. Голеадата на Слога почна 22. минута преку Бојан Иванов, а во вториот дел имаше дури седум гола. Симевски, Иванов и Митров набрзина зголемија на 4-0, Илија Шуманов стрелаше двапати во две минути, а Бојан Иванов стигна до хет-трик. Во 78. минута гол постигна и Булент Сали.

Беласица ја совлада Каменица Саса во дербито со 2-0. Димитар Трајков и Александар Коцев уште во првото полувреме ги решија дилемите.

Победа го совлада Осогово со 2-1. Домаќинот беда поведе преку Јорданчо Наумоски и Бојан Спиркоски уште до 12. минута, а Тоше Манов намали го постави конечниот резултат

Детонит Јуниор славеше на гостувањето во Пехчево со 0-1.