Connect with us

Ворнок: Напаѓач како Миовски нема ниту во Премиер-лигата, а не во Шкотска (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски игра фантастично во дресот на Абердин оваа сезона. Тој досега постигна 20 голови оваа сезона, а во неговиот список се најдоа и гигантите Селтик и Глазгов Ренџерс.


Новиот менаџер на Абердин, легендарниот Нил Ворнок, има само пофални зборови за Миовски.


„Му реков дека немам видено таков добар напаѓач ниту во Премиер-лигата, а не во Шкотска. Драго ми е што Абердин не го продаде во зимскиот преоден рок. Сигурен сум дека тој ќе постигне 30 голови оваа сезона, а Абердин ќе заработи многу пари на неговиот трансфер“ , изјави Нил Ворнок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови