Connect with us

Влатко Дробаров раскина со Сараево, а на чекор до тоа е и Даниел Аврамовски

Македонскиот интернационалец Влатко Дробаров заминува од Сараево. Тој дојде од Черно Море во босанскиот клуб пред пет месеци и беше најавен како големо засилување, но, сепак, договорен е спогодбен раскин на договорот.

Како што најавуваат босанските медиуми, ова многу брзо ќе биде потврдено и од клубот.

Сараево оваа сезона не игра според очекувањата и раководството сака да го реновира тимот. Оттаму се најавува дека и вториот Македонец, Даниел Аврамовски, ќе си замине од клубот во зимскиот преоден рок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови