Connect with us

Влатко Андоновски се врати во Канзас Сити, ќе биде тренер и спортски директор

Македонскиот стратег Влатко Андоновски повторно е дел од Канзас Сити. По заминувањето од кормилото на женската фудбалска репрезентација на САД, тој се врати на местото на успехот, во клубот со кој освои две шампионски титули.

„Се враќам дома, се враќам во Канзас Сити, но уште поважно е дека се враќам во клуб која има јасна визија за патот по кој треба да се движи. Возбуден сум поради новиот предизвик“, изјави Влатко Андоновски на промоцијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови