Connect with us

Вирц ја врати Германија во живот, ќе има продолженија во Штутгарт (ВИДЕО)

Германија и Шпанија ќе играат продолженија на четвртфиналната пресметка во Штутарт. Флоријан Вирц ги врати Германците во живот со голот во 89.минута за 1-1 по регуларниот тек од натпреварот.

Откако прими гол, Германија тргна во тотална офанзива, Фулкруг го погоди дирекот, а тоа беше најава за голот на Флоријан Вирц. По нафрлувањето од левата страна, Џошуа Кимих скокна високо и ја спушти топката за Вирц, а тој од прва погоди во спротивниот агол од голот на Унаи Симон.

Шпанија дојде во водство во 51.минута со голот на Дани Олмо, по асистенција на Ламин Јамал.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови