Connect with us

ВИДЕО: Вардар и втор меч без триумф, Диак донесе бод за Шкупи

Лидерот Вардар и втор едноподруго натпревар не успеа да дојде до триумф во домашниот шампионат, ремизирајќи (1-1) на домашен терен во 15. коло од ПМФЛ против Шкупи.

„Вардарци“ одиграа подобро прво полувреме од противникот во кое дојдоа до предност со голот на Бразилецот Реис Жуниор во 15. минута од средбата…

Но, бод за Шкупи донесе Диак со прекрасен гол во 71. минута од натпреварот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови