Connect with us

ВИДЕО: Супер-деби за суперталентот Елези – Гол на дербито со Шкупи

Дашмир Елези е момчето кое блесна во полн сјај на денешното дерби во Тетово меѓу Шкендија и Шкупи. Штотуку наполни 16 години, а доби шанса од тренерот Ернест Ѓока да биде стартер и му заблагодари со погодок во 45.минута. 

Тој се вбројува и меѓу најмладите стрелци во историјата на Првата фудбалска лига заедно со Сухељ Мухарем од Шкупи. 
   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови