Connect with us

ВИДЕО: Сензацијата од Дуисбург долго ќе се раскажува

Во март, Македонија беше светска сензација. Во Дуисбург успеа да ја победи моќната Германија. Горан Пандев и Елиф Елмас го шокираа големиот фаворит, а на Македонија и се отвори шанса да се бори за пласман на мундијалот во Катар. Тоа е победа која долго ќе се прераскажува…

Пред денешниот дуел со големиот ривал, Македонија е второпласирана во групата со 12 бода, но се чини дека националниот тим пропушти неколку шанси за да се издвои од останатите противници. Со трите ремија во септември многу назадуваше во трката за да обезбеди бараж за СП 2022 во Катар.

Advertisement

Facebook

Тимови