Connect with us

ВИДЕО: Наташа Андонова како Пикси, даде гол директно од корнер

Женската фудбалска репрезентација на Македонија оствари историска победа (1-4) над Летонија во квалификациите за ЕП 2023. Триумфот беше зачинет со фантастичен гол на капитенот Наташа Андонова која постигна гол директно од корнер, како своевремено Драган Стојковиќ Пикси. Или, како Артим Шаќири во дресот на македонскиот национален тим…

Advertisement

Facebook

Тимови