Connect with us

ВИДЕО: Лудата пенал-пресметка на Струга ТЛ и Работнички

Можеби и не беше така интересно и возбудливо во регуларниот тек, ако ништо друго немаше голови, но затоа целата возбуда беше надоместена со пенал-рулетот на денешниот куп-дуел меѓу Струга Трим Лум и Работнички. „Романтичарите“ беа на чекор до пласман во следната рунда, но потоа се појави Урош Ѓуриќ, одличниот голман на струшкиот тим и го одведе составот на Струга Трим Лум во четвртфиналето.

Погледнете ја десетминутната драма во Струга…
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови