Connect with us

ВИДЕО – 13 октомври е посебен датум: 28 години од првиот гол на Чоко и победата во Крањ

Крањ засекогаш останува историја. Денеска се одбележуваат 28 години од првиот меч на македонската фудбалска репрезентација, откако во Крањ, во историски меч ја совладавме Словенија со 1-4.


Првиот гол во дресот на Македонија го постигна Зоран Бошковски – Чоко уште во петтата минута од мечот, а стрелци беа и Дарко Панчев, Чедомир Јаневски и Драган Канатларовски.

Advertisement

Facebook

Тимови