Connect with us

Видал: Посакувам да играв за Реал Мадрид

Поранешниот фудбалер на Барселона, Артуро Видал, изрази жалење што во кариерата не можел да го носи дресот на Реал Мадрид. Ексцентричниот фудбалер моментно игра за матичниот клуб Коло Коло во Чиле, но откри дека во 2015 година имал можност да потпише со „кралскиот клуб“.


Освен за Барселона, Видал играше и за Баерн Минхен, Јувентус и Интер, пред да потпише со бразилскиот Фламенго.

„Посакувам да играв за Реал Мадрид“, одговори 36-годишниот Видал на прашањето кои од неговите амбиции во кариерата останаа неисполнети.

Во 2015 година, кога Видал го напушти Јувентус, имаше можност да се пресели на „Сантијаго Бернабеу“. Сепак, Реал бил премногу внимателен и ја отфрлил опцијата да го доведе Видал како слободен агент поради неговото однесување на теренот и надвор од него.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови