Connect with us

Вардар во Анталија ќе тестира со Црвена Звезда, Динамо Киев, Хајдук….

Иако се уште официјално не е позната комплетната програма и имињата на противниците на Вардар на пријателските дуели во Анталија, веќе е јасно дека „црвено-црните“ во Турција ќе одиграат силни пријателски натпревари.

Веќе е познато дека на 23. јануари „вардарци“ ќе се соочат со Динамо Киев, а денеска српскиот шампион Црвена Звезда официјално информираше дека е договорен пријателски дуел со Вардар на 29. јануари во Анталија.

„Вардарци“ во Анталија е планирано да одиграат тест дуели и со словенечка Мура и сплитски Хајдук.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови