Connect with us

Вардар поразен од Борац Бања Лука

Вардар загуби од Борац Бања Лука со 2-0 на пријателскиот натпревар во Анталија. „Црвено-црните“ на овој меч настапија со младите сили.

Борац Бања Лука на полувреме имаше предност од 1-0 со голот на Арсиќ. Во вториот дел уште еднаш ја затресе мрежата на Вардар преку Радуловиќ од пенал.

Тренерот Александар Васоски на овој меч го изведе следниот состав: Илиќ, Наумчевски, Ѓурковски, Манасиевски, Петејчук, Велковски, Трајановски, Реџепи, Игњатов, Омерагиќ, Колевски.

 Првиот состав на Вардар утре ќе тестира против Мура, а во вторник експедицијата се враќа во Скопје.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови