Connect with us

Вардар подобар од Саса на последната контрола

Најтрофејниот македонски клуб Вардар имаше успешна генерална проверка пред стартот на пролетниот дел од шампионатот во Првата фудбалска лига.

„Црвено-црните“ ја победија Каменица Саса со 4-1. По два гола за Вардар постигнаа новите засилувања, Марјан Ристовски и Кеба Сусо.

Вардарци ги очекува жестока борба за опстанок во вториот дел од сезоната во прволигашка конкуренција.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови