Connect with us

Валверде: Би ја дал и жена ми – за трофејот во ЛШ!

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Федерико Валверде, премногу го посакува трофејот во Лигата на шампионите. 23-годишниот Уругваец дури се пошегува дека е подготвен да ја „жртвува“ сопругата за успех во големото финале против Ливерпул.


„Што би дал за трофејот во Лигата на шампионите? Се, освен син ми… Можеби би ја дал и на жена ми, хахах… Ова не е шега! Не секој ден имате можност да играте во финалето. Се надевам дека ќе можам да го подигнам трофејот“, изјави Валверде во интервју за АС.

Неговата сопруга Мина Бонино е аргентинска спортска новинарка и ја прифати шегата на Валверде.


„Верувајте дека знам колку многу Феде посакува да го освои тој трофеј“, изјави Мина.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови