Connect with us

Вајналдум потпиша за ПСЖ: Подготвен сум за новиот предизвик

Холандскиот репрезентативец Џорџинио Вајналдум потпиша за францускиот гигант Пари Сен Жермен. Тој ќе остане на „Паркот на принцовите“ до јуни 2024 година и ќе зарабоотува 9 милиони евра по сезона.

„ПСЖ со задоволство информира дека потпиша договор со Џорџинио Вајналдум. Холандскиот репрезентативец кој доаѓа од Ливерпул, потпиша до 30 јуни 2024“, извести францускиот клуб.

Вајналдум беше пред потпис со Барселона, но во трката се вклучи ПСЖ, понуди подобри услови и Холанѓанецот ја промени одлуката.

„Подготвен сум за новиот предизвик. Чест ми е што ќе бидам дел од голем клуб како Пари Сен Жермен и се надевам дека ќе му помогнам на тимот да ги оствари зацртаните цели“, изјави Вајналдум.

Advertisement

Facebook

Тимови