Connect with us

Уапсени 11 навивачи на Унион Берлин во Неапол

Единаесет германски навивачи се уапсени во Неапол по тепачка меѓу навивачи пред натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Наполи и Унион Берлин, соопшти полицијата.


Апсењето следеше по сериозните немири во центарот на Неапол во вторникот вечерта, соопшти полицијата.

„Околу 300 германски навивачи ја нападнаа полицијата со камења, палки и пиротехнички средства“, се вели во соопштението.

Натпреварот се бигра вечерва од 18:45 часот. Во првиот натпревар, Наполи во Германија го победи Унион Берлин со 0-1.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови