Connect with us

Триумф на Академија Пандев против Борец, Ренова поуспешна од Дрита

Академија Пандев со победа над Борец ја отвори серијата тестови во текот на зимските подготовки. Новиот тренер Александар Васоски дебитираше со триумф од 2-1 над Борец, а стрелци на головите беа Крстовски и Радевски. Единствениот погодок за Борец го постигна Мишов во второто полувреме. 

Ренова исто така успешно стартуваше во подготвителниот период. Тимот на Ќатип Османи славеше со 0-4 против второлигашот Дрита. Шефити и Ебиби постигнаа по два гола за „гипсарите“ на оваа тест – средба.          

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови