Connect with us

Тричковски двоен стрелец за АЕК Ларнака (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски беше двоен стрелец за АЕЛ Ларнака во триумфот (0-2) на гости против Анортозис. Популарниот Тричко стрелаше првпат во 66.минута, а потоа погоди и од пенал во 79.минута од мечот.

Со ова АЕК Ларнака ја прекина низата од четири последовни порази во шампионатот.

Advertisement

Facebook

Тимови