Connect with us

Тотенхем продолжува со победи во Премиер-лигата (ВИДЕО)

Тотенхем се зацврсти на врвот на табелата во Премиер – лигата откако го победи Кристал Палас на гости со 1-2. Сега лондонскиот тим има пет бода повеќе од Манчестер Сити и од Арсенал.


Џек Медисон направи сѐ за водечкиот гол на Тотенхем, а откако упати силен шут, Ворд си постигна автогол во 53.минута. По ова домаќинот тргна поофанзивно, а тоа го искористи Тотенхем за втор гол што го постигна Хјонг – Мин Сон.


Во 94.минута, Ајув намали, но Кристал Палас не успеа да стигне до израмнување иао мечот со судиското продолжение траеше повеќе од 102 минути.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови