Connect with us

Тотенхем излезе од кризата со убедлив триумф над Њукасл (ВИДЕО)

Тотенхем конечно стави крај на лошата резултатска серија и славеше убедлив триумф над Њукасл. Тимот на Постекоглу оствари победа од 4-1 и потсети на стартот на сезоната кога беше во победнички ритам.

Удоги го отвори резултатот во 26.минута, а Ришарлисон зголеми на 2-0 во 38.минута.

Бразилецот беше стрелец и на третиот гол, а серијата голови на домаќинот ја затвори Хјонг – Мин Сон.

Њукасл постигна почесен гол преку Жоелинтон во судиското продолжение.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови