Connect with us

Тиквеш промовираше уште двајца Бразилци (ФОТО)

Освојувачот на Купот, тимот на Тиквеш, засилено се подготвува за настап во квалификациите на Конференциската лига. Раководството на клубот доведе неколку нови засилувања, а најновите се од Бразил.

После Витор Алберто, на подготовките на Тиквеш во Охрид се приклучија и неговите сонародници, Леонардо Гуера и Георге Араухо.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови