Connect with us

Тиквеш подобар од Беласица во Струмица

Пане Блажевски и Тиквеш подобри од Ѓоре Јовановски и Беласица, барем на денешниот тест – меч во Струмица. Кавадаречкиот второлигаш славеше со 2-3. 

Тиквеш по првото полувреме обезбеди убедлива предност од 0-3. Петар и Благоја Љамчевски стрелаа за Тиквеш, а Спасов си постигна автогол. Во вториот дел, Беласица успеа да постигне два гола и да го ублажи поразот. 

Коцев и Радојчиќ беа стрелци на головите за составот на Ѓоре Јовановски.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови