Connect with us

Тетекс се засили со Марио Станковски и со Кристијан Чурлинов

Македонскиот второлигаш Тетекс доведе две квалитетни засилувања во финишот на преодниот рок. Двајцата фудбалери доаѓаат од Првата лига.


Тетекс се засили Кристијан Чурлинов кој доаѓа од Силекс и игра на десната бековска позиција.


Нападот го засили Марио Станковски, кој дојде од Тиквеш, а претходно играше за Работнички.

Нивното деби се очекува следниот викенд кога Тетекс гостува против Саса во Македонска Каменица.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови