Connect with us

Тео Хернандез го кутна Наполи на „Сан Сиро“ (ВИДЕО)

Милан го доби дербито против актуелниот шампион Наполи на „Сан Сиро“ со 1-0. „Росонерите“ стигнаа до 16. триумф во Серија А и се наоѓаат на третата позиција на табелата со 52 бода, осум помалку од лидерот Интер.

Тео Хернандез беше човекот на одлука на овој меч. Тој во 25.минута успеа да ја затресе мрежата на „наполитанците“, на асистенција на Рафаел Леао.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови