Connect with us

Тен Хаг: Кашемиро и Лисандро Мартинез нема да се вратат пред Божиќ

Две важни фигури во составот на Манчестер Јунајтед, Кашемиро и Лисандро Мартинез, најверојатно нема да можат да се вратат во игра пред Божиќ. Ова го соопшти менаџерот на „црвените ѓаволи“, Ерик тен Хаг.


Бразилецот ја заработи повредата на натпреварот од Карабао купот минатата среда, при што клубот соопшти дека ќе пропушти „неколку недели“. Очигледно, сепак, периодот за негово опоравување ќе биде подолг.

На почетокот на септември, Лисандро Мартинез ја обнови повредата која првично ја доби во април. Како резултат на тоа, тој беше подложен на својата втора операција оваа година.

„Повредите на Кашемиро и на Мартинез се навистина сериозни и не очекувам да се вратат пред Божиќ“, изјави Тен Хаг.

Повредени во тимот на Манчестер Јунајтед се и Тајрел Маласија, Лук Шо и Амад Дијало.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови