Connect with us

Стружани поразени од Ахал од Туркменистан

Струга Трим Лум со пораз ги отвори тест – натпреварите во Анталија. На првата контрола во турската туристичка база, стружани загубија од Ахал од Туркменистан со 2-0. 

Тренерот Јетон Беќири им даде шанса на поголем број фудбалери, а не може да биде задоволен од конечниот резултат. Следен тест за Струга Трим Лум ќе биде пријателскиот натпревар против полскиот тим Арка на 28.јануари.

       

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови