Connect with us

Струга Трим Лум подобра од Тетекс

Прволигашот Струга Трим Лум оствари победа (3-1) против Тетекс на пријателскиот натпревар одигран во Охрид. Тимот на Срѓан Захариевски беше подобар ривал во текот на мечот и успеа да слави со двата гола на Фљамур Таири и погодокот на Марјан Алтипармаковски.

Претходно стружани ремизираа без голови со Работнички и со Велешта, а го победија Пелистер со 3-2 откако се вратија од подготовките во Драч.       

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови