Connect with us

Струга Трим Лум го совлада Караорман во тест – меч

Прволигашот Струга Трим Лум одигра пријателски натпревар со Караорман и славеше со 3-0. Тимот на Срѓан Захариевски одлично го стартуваше првенството во Првата лига, а се труди да ја одржи формата и со добри тестови. 

Малсор Ајети, Агон Хани и Флорент Османи беа стрелци на головите, а Захариевски им даде минутажа на фудбалерите кои не играа на првенствениот меч против Шкупи.  

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови