Connect with us

Струга ТЛ го претстави и второто засилување, доаѓа од Турција

Македонскиот шампион Струга ТЛ го промовираше и второто засилување во летниот преоден рок. Тоа е 19-годишниот фудбалер Адри Идризи, кој доаѓа од младинскиот тим на турскиот суперлигаш Адана Демирспор.


Идризи е фудбалер кој игра на десната бековска позиција.


Струга ТЛ претходно го промовираше и косовскиот фудбалер Ментор Мазрекај кој дојде од албанскиот прволигаш Лачи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови