Connect with us

Струга ТЛ доведе напаѓач од Буркина Фасо

Македонскиот првак Струга Трим Лум го засили својот тим со напаѓачот од Буркина Фасо, Басиру Компаоре. Тој потпиша едногодишен договор, со можност за продолжување на уште една сезона.


Станува збор за 25-годишен играч кој последните две години ги мина во шпанскиот фудбал, настапувајќи за екипи од третата и четвртата лига, а до неодамна го носеше дресот на Талавера.


Компаоре кариерата ја започна во својата татковина, во тимот на Сонабел, а потоа играл во Мароко и во Тунис.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови