Connect with us

Столе Димитриевски одбрани пенал, триумф на Рајо (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е херојот на Рајо Ваљекано во триумфот на гости (0-1) против Лас Палмас. Тој успеа да одбрани пенал во 34.минута.

Димитриевски го скроти ударот на Мунир Ел Хадади од 11 метри, а во финишот Бебе од пенал погоди за триумф на Рајо на ова гостување.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови