Connect with us

Стерлинг блесна, Челси го потопи Лутон (ВИДЕО)

Челси одигра одличен натпревар против Лутон и конечно ги израдува навивачите на „Стемфорд бриџ“. Тимот на Маурисио Покетино ги освои првите бодови во новата сезона од Премиер – лигата славејќи со 3-0 против Лутон.

Рахим Стерлинг имаше блескаво издание. Тој ги постигна првите два гола за Челси, во 17. и во 69.минута, а потоа му асистираше на Николас Џексон за третиот погодок. Двоен асистент за Челси беше и Мало Густо.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови