Connect with us

Србите со победа над Шведска одат на ЕВРО 2024, Ибрахимовиќ прогласи официјален крај (ВИДЕО)

Србија дефинитивно е подготвена за добар настап на Европското првенство ако се суди според триумфот над Шведска (0-3) на гости во Стокхолм.


Сергеј Милинковиќ Савиќ донесе водство за Србија во 18. минута, Александар Митровиќ зголеми на 0-2 во 60.минута, а третиот гол беше дело на Душан Тадиќ во 70.минута.

Легендарниот Златан Ибрахимовиќ на овој меч на мини – церемонија и официјално прогласи крај на фудбалската кариера, а доби пригоден подарок и од претседателот на ФСС, Драган Џајиќ.

Унгарија го победи Израел со 3-0, со двата гола на Барнабас Варга и погодокот на Роланд Салаи, а Швајцарија и Австрија ремизираа 1-1.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови