Connect with us

Специја го сака Нестор-гол како засилување во јануари

Италијанскиот калчолигаш Специја е сериозно заинтересирана да го ангажира македонскиот репрезентативец Илија Несторовски во зимскиот преоден рок. Според медиумите на Апенините, раководството на клубот веќе јасно ги изразило своите намери за ангажман на Нестор-гол.


Инцијативата доаѓа од актуелниот тренер на Специја, Лука Готи, кој беше негов тренер претходно во Удинезе и добро ги знае неговите квалитети.

Несторовски долго се опоравуваше од повреда на коленото, оваа сезона најчесто е на клупата за резерви, а во Специја најверојатно би бил многу поголема минутажа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови