Connect with us

Сопственикот на Челси сака да го доведе Меси на „Стемфорд бриџ“

Сопственикот на Челси, Тод Боели, посакува да го доведе Лионел Меси на „Стемфорд бриџ“. Ова можеби делува како луда идеја на Американецот, но тој ќе се обиде да ја реализира.


Претходно, Тод Боели го посакуваше и Кристијано Роналдо, но Португалецот одлучи да замине во Ал-Наср за многу подобра финансиска понуда.


35-годишниот Аргентинец ќе го напушти „Паркот на принцовите“ како слободен агент на крајот од сезоната кога ќе му истече договорот. Прва опција за него е враќањето во Барселона, а има и неверојатна понуда од Саудиска Арабија вредна 540 милиони евра за три сезони.

Сега во трката се вклучува и Челси, иако реално има најмали шанси за неговиот потпис.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови