Connect with us

Снегот ја прекри Македонија, ќе се одигра ли комплетно првото пролетно коло? (ВИДЕО)

Македонија под снег. Ова ќе донесе големи проблеми при одигрувањето на натпреварите од првото пролетно коло во Првата фудбалска лига. Пролетната полусезона е отворена со денешниот дуел меѓу Академија Пандев и Работнички (0-1) во Струмица, а за утре (14 часот) се закажани уште пет натпревари од 19. коло во македонскиот шампионат. 

Во Струга, домашниот тим на Струга Трим Лум треба да го пречека составот на Македонија ЃП, а какви се условите може добро да се види од последниот денешен тренинг на стружани. 

Во Кратово исто така условите се снежни, а треба да гостува лидерот Шкендија. Борец ќе го пречека Шкупи, Ренова е домаќин на Беласица, а во „вечното дерби“ силите на арената „Тодор Проески“ треба да ги одмерат Вардар и Пелистер.

Опасноста од повреди на вакви услови е многу поголема, а вардарци речиси и неподготвени влегуваат во првата пролетна првенствена битка. 

   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови