Connect with us

Скандал во тимот на Партизан: Тренерот се „степа“ со фудбалер среде натпревар

Партизан го победи Спартак Суботица со 0-3 во меч од првенството на Србија и во моментот се наоѓа на врвот на табелата, но во клубот постојат многу проблеми.


Во еден момент од мечот се случи неочекуван инцидент, кога тренерот Игор Дуљај речиси се „степа“ со својот фудбалер Квинси Мениг.


Конфликтот меѓу тренерот и напаѓачот се случи на крајот од мечот. Однесувањето на играчот предизвика реакција кај тренерот на „црно-белите“, кој влезе во вербален и физички конфликт со офанзивниот играч, а потоа замената и воопшто не се случи, тој не влезе на теренот.


„Нека дојде кој сака во клубот, нека го смени и тренерот, но овие момци се јунаци и треба да им се обезбедат подобри услови“, изјави Дуљај, признавајќи дека во моментот има многу проблеми во клубот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови